Živočišná výroba je oblast, která vyžaduje specifické řešení klimatizaci. Vedle strukturálních odrůd spojených s konkrétním typem chovu zvířat mají chovatelé také zvláštní potřeby k udržení konstantního komfortu, cirkulace vzduchu a zdravého životního prostředí, protože se netýkají inertních surovin, ale živých zvířat , což znamená, že jejich zdraví a produktivita závisí na biologických a ekologických potřebách. Vzhledem k těmto problémům umožňuje sálavý topný systém splnit nejrůznější potřeby klimatizace, čímž se udržují náklady pod prahem udržitelnosti.

Je to pohodlné

 • Vysoce výkonný systém sálavého vytápění je ideálním řešením pro živočišné farmy, kde je třeba udržovat pohodlnou teplotu nejen pro pracovníky, ale také zajistit zdraví a produktivitu chovaných zvířat.
 • Sálavé prvky související s jednotkami, které ohřívají celý prostor, umožňují ohřívat pouze požadované prostory, například v hlavní výšce nebo směrováním tepla v případě vysokých budov.
 • Zařízení na chov zvířat, která nevyžadují konstantní vytápění, mohou mít sálavé spotřebiče, které běží pouze tehdy, jsou-li zaměstnanci přítomni. Tyto systémy lze rychle aktivovat a poskytnout okamžitý pocit tepla.

Je to efektivní

 • Pokud jde o vyrobené teplo, sálavé systémy spotřebují méně energie než běžné technologie, čímž se snižují provozní náklady zařízení.
 • Nedostatečná stratifikace vzduchu způsobená jinými topnými technologiemi umožňuje vyhnout se tepelným ztrátám v horních částech budovy. To se obvykle děje ve vysokých budovách.
 • Na velkých farmách, kde může existovat značné tepelné ztráty, sálavé vytápění umožňuje soustředit se teplo do užitečných bodů bez zbytečného ohřevu vzduchu, který by rozptýlil velké množství tepla na vnější strany.

Je to zdravé

 • Sálavé vytápění nevyžaduje větrání a nevytváří konvektivní pohyb. To pomáhá zamezit zvyšování prašnosti a udržet vzduch čistý a tím i zdravý, a to jak pro personál, tak pro hospodářská zvířata, což zabraňuje nákladům spojeným se zdravotními problémy.
 • Tím, že přímo ohřívá tělesa, a nikoli vzduch, umožňuje záření zachovat čerstvější okolní vzduch se stejným pocitem tepla ve srovnání s jinými metodami vytápění. To udržuje oblasti zdravější a zabraňuje například tomu, aby byl vzduch příliš suchý.
 • Jak pro personál, tak i pro zvířata je environmentální hluk důležitým faktorem kvality života. Ve srovnání s technologiemi s nuceným prouděním vzduchu přispívají sálavé vytápění k bezvadnému zachování životního prostředí.
 • Radiační vytápění je obvykle přítomno v přírodě, stejně jako pocit tepla ze slunce. Přírodní účinky tohoto systému ve srovnání s ventilací horkým vzduchem a dalšími technikami umožňují poskytnout zvířatům pohodlnější prostředí bez stresu a tím zlepšit jejich celkový zdravotní stav.
 • V současné době je sálavé vytápění díky své snížené spotřebě a nízkým emisím  jedním z nejvíce udržitelných a ekologických technologií pro klimatizaci v pracovních a obytných prostorech. To z něj činí ideální volbu pro oblasti vysoce závislé na zdravém životním prostředí  nebo pro společnosti, které chtějí vykazovat vysoký environmentální profil.

Je to příjemné

 • Systémy sálavého vytápění FRACCARO jsou nejvhodnějším a racionálnějším řešením pro velké budovy nebo budovy umístěné v řadě oblastí, protože systém vytápění lze provozovat a naplánovat pomocí dálkového ovládání a správy.
 • Instalace sálavých systémů je obvykle jednodušší, rychlejší a méně invazivní. Dokonce i údržba je mnohem menší, s minimálním dopadem na produktivitu podniku.
 • V obzvláště velkých nebo otevřených prostorech a v oblastech s drsným klimatem se systémy sálavého vytápění nebojí mrazu a nabízejí větší bezpečnost proti poškození chladem a následně potížím s opravami.